2024-06-04 15:34

Gra smaków: Reprezentacje jedzenia i praktyki żywieniowe w grach

8 czerwca 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w sali C037 odbędzie się seminarium groznawcze „Gra smaków: Reprezentacje jedzenia i praktyki żywieniowe w grach”. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Badań Groznawczych UŚ we współpracy z dr Niną Augustynowicz.

Data wydarzenia: 8.06.2024 r.
Godziny: 10:00 - 16:00
Lokalizacja: Wydział Humanistyczny UŚ w Katowicach, Uniwersytecka 4, 40-007, Katowice
Grupa odbiorców: studenci, nauczyciele, dorośli
Kategoria tematyczna: seminaria
Strona wydarzenia: https://us.edu.pl/seminarium-gra-smakow-reprezentacje-jedzenia-i-praktyki-zywieniowe-w-grach/
Program wydarzenia: pobierz program wydarzenia (1,90 MB)

Gościem specjalnym spotkania będzie dr Agata Waszkiewicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które w 2022 roku wydało książkę „Delicious Pixels: Food in Video Games”. Książka jest dostępna w wersji online.

Podczas seminarium uczestnicy pochylą się nad jedzeniem i jego rolą w grach – tym, w jaki sposób posiłki mogą służyć za środek komunikacji i jakie niosą ze sobą znaczenie. Celem wydarzenia jest zbadanie i wzmocnienie teoretycznych i praktycznych powiązań między groznawstwem i studiami nad jedzeniem.

Spotkanie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy MS Teams. Użytkownicy będą mogli zadawać pytania na czacie.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć również na Facebooku.

Opis oraz pełny call for papers są dostępne TUTAJ.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.