2024-06-04 16:02

Europejskie Targi Talentów już wkrótce w Katowicach!

Przed nami EU Talent Fair, jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyszących konferencji EuroScience Open Forum (ESOF). Organizatorzy zachęcają do udziału w ponad 40 aktywnościach, które skierowane są do osób zainteresowanych karierą naukową oraz dla tych, którzy już ją rozwijają. Organizatorami wydarzenia są Konsorcjum Akademickie  - Katowice Miasto Nauki oraz Miasto Katowice.

Data wydarzenia: 13.06.2024 r.
Godziny: 9:00 - 17:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK), Plac Sławika i Antalla, 40-163, Katowice
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Będzie ono prowadzone w języku angielskim.

Dla uczestników przygotowano między innymi dyskusje panelowe, seminaria, warsztaty i prezentacje, prowadzone przez przedstawicieli i przedstawicielki sektora nauki, instytucji europejskich, krajowych oraz biznesu.

Wyjątkowość tego wydarzenia polega także na możliwości spotkania inspirujących badaczek i badaczy, ekspertek i ekspertów oraz przedstawicielek i przedstawicieli biznesu z Polski i Europy.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą miały okazję dowiedzieć się o różnorodnych ścieżkach kariery w nauce, perspektywach rozwoju osobistego oraz szansach i wyzwaniach związanych z wejściem na tę drogę rozwoju.

Dodatkowo, w strefie wiedzy i rozwoju czekają atrakcyjne warsztaty i seminaria przygotowane z myślą o doskonaleniu umiejętności w obszarze nowoczesnych technologii, zarządzania danymi badawczymi oraz kompetencji osobistych.

W ramach Strefy Doradztwa Kariery specjalistki i specjaliści będą udzielać porad dotyczących rozwoju zawodowego i aktywnego poruszania się na rynku pracy, a także udzielać informacji na temat procesów rekrutacyjnych.

Warto odwiedzić Katowice aby zainspirować się możliwościami, jakie niesie rozwój naukowy dla kariery zawodowej w różnych branżach i sektorach istotnych dla regionu.

Zachęcamy do wyboru interesujących wydarzeń w programie EU Talent Fair!

Wydarzenie EU Talent Fair (13 czerwca 2024 r.) towarzyszyć będzie konferencji EuroScience Open Forum (ESOF; 12 – 15 czerwca 2024 r.). Więcej informacji na stronach internetowych: www.esof.eu oraz https://www.esof.eu/pl/eu-talent-fair

Jakub Dyl/WKATOWICACH.eu