2023-12-12 13:00

KATOPOLIS – widowisko otwierające obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

W sobotę 9 grudnia 2023 roku odbyło się widowisko muzyczno-naukowe KATOPOLIS otwierające obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu wzięli udział: Miuosh, Zbigniew Rokita, dr Jan Matuszyński, Mateusz Znaniecki, Dawid Tyszkowski, Julia Pietrucha, Natalia Grosiak, Natalia Schroeder, Igo, Piotr Rogucki oraz Mela Koteluk. W widowisku wystąpili także aktorzy i aktorki z teatrów śląskich: Grażyna Bułka, Marcin Gaweł, Barbara Lubos, Izabela Malik, Mirosław Neinert, Wiesław Sławik oraz Robert Talarczyk. Wydarzenie uświetniły również chóry: Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Chór Politechniki Śląskiej.

Organizatorami obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 są: Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki, w skład którego wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider konsorcjum), Miasto Katowice, Województwo Śląskie i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Stokłosa Collective Orchestra oraz Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego.

Projekt „Wydarzenie otwierające obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Więcej informacji o KATOPOLIS -Widowisku z okazji Inauguracji obchodów EMNK 2024