2024-04-30 16:30
Festiwal Game Music Fest 2024
W dniach od 19 do 21 kwietnia 2024 roku odbywał się trzydniowy, pełen emocji i wrażeń interdyscyplinarny festiwal GAME MUSIC FEST poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Partnerem wydarzenia było Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024.
Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. We współpracę zaangażowany był również Instytut Informatyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
W programie festiwalu znalazły się m.in poniższe wydarzenia.
- 19 kwietnia
Spektakularny koncert muzyki elektronicznej w Planetarium – Śląskim Parku Nauki, gdzie koncertowi towarzyszyła wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.
- 20 kwietnia
Wyjątkowy i niezapomniany GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku, gdzie oprawę graficzną do koncertu muzyki z gier, w wykonaniu artystów Filharmonii Śląskiej, stworzyli studenci i studentki kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
- 21 kwietnia
Game Music Discussion Panel w Keywords Studios w Katowicach z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design oraz wernisaż prac dyplomowych absolwentów Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także koncert muzyki filmowej, wykorzystywanej w grach w Filharmonii Śląskiej.
Wydarzeniem poprzedzającym festiwal był Game Music Fest – in PROGRESS, który odbył się 12 kwietnia na Zamku w Cieszynie, gdzie zaprezentowano prace studentów kierunku projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Zaskakiwały one kreatywnością i innowacyjnością.
Niezapomnianym elementem wieczoru był koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów z Filharmonii Śląskiej, który przeniósł nas w świat nawiązań do ikon popkultury i śląskich motywów, między innymi podczas wykonywania Symfonii Industrialnej Adama Wesołowskiego.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, współfinansowane przez Województwo Śląskie.
Materiały Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji US i Filharmonii Śląskiej